Sabri Sarıoğlu ve Hamit Altıntop Galatasaray'da kaldı

Galatasaray, Hamit Altıntop ve Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmelerini birer yıl uzattı. Sarı kırmızılılar Antalyaspor'dan da Emrah Başsan'ı transfer etti.

Kurultay

Sabri ve Hamit Galatasaray'da kaldı

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunu'nda da yer alan açıklamada, Hamit Altıntop'un 1.373.842,55 euro'luk alacağından vazgeçtiği ve deneyimli futbolcuya gelecek sezon için 1 milyon 650 bin euro sabit transfer ücreti ödeneceği belirtildi. Hamit Altıntop ayrıca, ilk 11'e girdiği her maç için 25 bin, kazanılan her puan için de 5 bin euro daha kazanacak.

Açıklamada, Sabri Sarıoğlu'na ise yıllık 1 milyon 250 bin euro sabit ücret ve ilk 11'de oynadığı her maçta kazanılan puan için 5 bin euro ödeneceği duyuruldu.

Sarı-kırmızılı takım geçtiğimiz yıl Hamit Altıntop'a yıllık 2 milyon 750 bin euro, Sabri Sarıoğlu'na da 4 milyon 800 bin lira ödemişti. 

Galatasaray, Antalyaspor'la sözleşmesi sona eren Emrah Başsan'la 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den Borsa İstanbul'a yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda yer alan açıklamaya göre, 24 yaşındaki futbolcuya 3 yıl için 1 milyon 350 bin avro garanti para verilecek.

Sarı-kırmızılı kulüp, futbolcuya sözleşme süresinde fiilen oynadığı lig ve UEFA maçlarında alacağı her galibiyete 9 bin euro, beraberliğe 3 bin euro prim ödeyecek.

Bu primler Emrah Başsan'a, ilk 11'de oynadığı müsabakalar için yüzde 100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için yüzde 50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için yüzde 25 oranında ödenecek.

Emrah Başsan'a kadroda olmadığı müsabakalar için prim verilemeyecek Geride kalan sezonu Antalyaspor'da geçiren Emrah, 20 lig maçında 5 gol atıp, 1 asist yapmıştı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar