Sabah ve Hürriyet'ten skandal harita: Kırım'ı Rusya toprağı yaptılar!

Türkiye ile Rusya arasında "Türk Akımı" projesi anlaşmasının imzalanmasının ardından çıkan haberler pes dedirtti. Türk basınında kendilerine "amiral gemisi" yakıştırması yapan Hürriyet ve Sabah gazeteleri skandala imza atarak, işgal altındaki Kırım'ı Rusya sınırlarında gösteren harita kullandı.

Kurultay

Sabah ve Hürriyet, Kırım'ı Ruslara verdi!

Qırım Haber Ajansı'nın (QHA) gündeme getirdiği skandalda, Sabah ve Hürriyet gazeteleri "Türk Akımı" anlaşmayla ilgili verdikleri haberlerde Tatar yurdu Kırım'ı Rus topraklarında gösterdiler. 

Rusya tarafından 2014 yılında hukuksuz bir şekilde işgal edilen Kırım, dünyanın büyük çoğunluğu tarafından resmi olarak Ukrayna toprağı kabul ediliyor. Türkiye de bu konuda Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü savunuyor. Ancak Türkiye'nin, kendine Türk basınının "Amiral gemisi" yakıştırmasını yapan iki gazete Sabah ve Hürriyet ise Rus toprağı olarak kabul ediyor.

Daha önce başka ülkelerde bu yanlışlık yapılmışsa da, bu kurumlar daha sonra özür diledi. Şimdi merak edilen ise Sabah ve Hürriyet gazetelerinin bu skandal haberden sonra özür dileyip dilemeyecekleri...

Sabah daha önce de Dağlık Karabağ'ı Azerbaycan'dan alıp Ermenistan'a vermişti!

İşte o haberlerde kullanılan haritalar

Sabah gazetesinin Azerbaycan skandalı!

Sabah gazetesi, Azerbaycan toprağı Karabağ'ı Ermenistan'a verdi!

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar