Rusya'da geçim endişesi sağlık endişesini geride bırakmış durumda

Rusya’da ünlü bir sosyolog olan Lev Dmitrievich Gudkov, Rus halkının yüzde 48’inin hükumetin koronavirüs ile mücadelesinden memnun olmadığını dile getirdi. İçinde bulunulan süreçte Rusların sabrının tükenmek üzere olduğunu aktaran Gudkov, büyük çapta eylemlerin başlayacağını öngördüğünü ifade etti.-

Kurultay

Rusya'da geçim endişesi sağlık endişesini geride bırakmış durumda

RUSYA'DA PROTESTO DALGALARI BEKLENİYOR

Rusya'da ünlü kamuoyu araştırma şirketi Levada Center'ın yöneticisi de olan sosyolog Lev Gudkov, gelecek ayların kitlesel protesto gösterilerine müsait olduğunu dile getirdi.

Medyaya açıklamalar yapan Lev Gudkov, Rusya vatandaşlarının yüzde 70'lik bölümünün hiçbir birikime sahip olmadığına dikkat çekerek, halkın geçim sıkıntısının çaresizlik boyutuna vardığı yönünde ifadelere yer verdi.

Sosyolog Gudkov'un görüşleri, Vladikavkaz ve Yakutistan'daki gösterilerin daha büyük bir dalganın habercisi olduğu yönünde oldu. Ayrıca Gudkov, "Gelecek aylarda insanların sokağa çıkması ve başka protesto biçimlerine başvurması hiç de şaşırtıcı olmayacak." dedi.

GELİR ENDİŞESİ SAĞLIK ENDİŞESİNİN ÖNÜNE GEÇMİŞ DURUMDA

Öte yandan, Gudkov salgının başlangıcından bu yana halkın temel endişesinin koronavirüs nedeniyle sağlık olduğunu ancak bir ay kadar önce durumun değiştiğini söyledi. Açıklamalara göre, hane başı gelirdeki düşüş ve işsizlik sağlık endişelerini geride bırakmış durumda.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar