Rusya ve Esad rejiminin hain saldırısı sonucunda 33 askerimiz şehit oldu

Hatay Valisi Rahmi Doğan: "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur."

Kurultay

İdlib'deki hain saldırıda 33 askerimiz şehit oldu

Dün gece saatlerinde Rusya ve Esad Rejimi güçleri İdlib bölgesinde bulundan Türk askerilerine havadan saldırı düzenledi. Saldırı sonuçunda şehitlerimizi ve yaralılarımın sayısıana dair Hatay Valisi Rahmi Doğan açıklmada bulundu.

Hatay Valisi Rahmi Doğan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur." ifadelerini kullandı.

Saldırının rejim güçlerince yapıldığını belirten Doğan, şunları kaydetti:

"İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Yaralılarımız, , yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye aldık. Tedavileri devam ediyor. Yaralı askerlerimizin hayati tehlikesi bulunmuyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralılarımızla ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğim."

Doğan, hastanelerde yaralılar için herhangi bir kan ihtiyacı olmadığını vurgulayarak, "Tüm tedbirler alınmıştır, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını bekliyorum ve hastanelerin etrafında herhangi bir yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum." diye konuştu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar