Rusya, Halep'te yine hastane vurdu: 2 kişi öldü

Suriye'de geçtiğimiz dönemde çok sayıda tıbbi tesisi hedef alan Rusya Halep'te bir hastaneyi daha bombaladı.

Kurultay

Rusya, Halep'te yine hastane vurdu: 2 ölü

Rusya, Halep'in batı kırsalında bulunan Daret İzza'da bir hastaneyi misket ve vakum bombalarıyla hedef aldı.

Rus saldırısının sonucunda 2 kişi öldü, hastaneyi de hizmet dışı bıraktı. Bu saldırıyla Halep'te rejim ve Rusya tarafından bombalanan tıbbi tesislerin sayısı 9'a yükselmiş oldu.

Muhaliflerin Ağustos'un başından itibaren Halep'İn güneyinde elde ettikleri kazanımlardan sonra Rusya ve Rejim hava saldırılarını yoğunlaştırdı. Uluslararası kanunlara göre vurulması yasaklanan hastaneler de Rusya'nın ve rejimin hedeflerinin arasında sık sık yer aldı.

Rusya ayrıca muhaliflerin denetimindeki Han Toman'da bir köprüyü bombaladı. Hizmet dışı kalan köprü muhaliflerin Halep'in kuşatılmış bölgelerine 6 Ağustos'ta açtıkları koridora tek ulaşım yoluydu. Bu rejimin kuzeyden kuşattığı Halep'in bölgelerine ulaşımın zorlaştığı anlamına geliyor.

Muhalifler, Halep kent merkezinin batı kısmında rejimden bir ilerleme girişiminin olduğunu ancak onu püskürttüklerini söyledi.

Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelerde bulunan 300 binden fazla sivil, zor şartlar altında yaşıyor. yoğun bombardıman altında yaşayan siviller gıda ve sağlık hizmete erişimi kısıtı.

 

 

 

Haberin Kaynağı: Al Jazeera

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar