Rusya'nın helikopter üretimi için ortaklık beklentisi

Rusya Helikopterleri Genel Müdürü Andrey Boginskiy, "Türk ortaklarımızla, helikopter teslimatı ve helikopterlerin satış sonrası desteği başta olmak üzere verimli iş birliğimizi daha da genişletmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kurultay

Rusya'dan helikopter üretim işbirliği teklifi

Türkiye ile iş birliğine büyük önem verdiklerini anlatan Boginskiy, Türkiye'nin savaş helikopteri üretiminde başarılı deneyimlere sahip olduğuna değinerek, "Türkiye'de üretilen parçaları kullanarak Rus helikopterleri üretebiliriz. Rusya olarak Türkiye ile ortak helikopter üretimini de ihtimal dahilinde görüyoruz" dedi.


''ÇEŞİTLİ HELİKOPTERLER TEMİN EDEBİLİRİZ''
Rus devlet savunma sanayi şirketi Rosteh'in Uluslararası İş Birliği ve Bölgesel Politikalar Direktörü Viktor Kladov ise Rusya'nın sivil helikopter sanayinde önemli bir konumda olduğuna işaret ederek, "Belirlenen görevler doğrultusunda, Türk ortaklarımıza çeşitli helikopterler temin edebiliriz." dedi.

ROSTEH DE ANKARA İLE İŞBİRLİĞİ İSTİYOR
Türkiye'nin özellikle yangınla mücadeleye yönelik helikopter filosunu genişletmek istediğini anlatan Kladov, "Rosteh de Ankara ile bu alanda iş birliğini geliştirmek istiyor. Türkiye'ye yangınla mücadele için çok sayıda helikopter temin edebileceğimizi düşünüyoruz." şeklinde konuştu.
 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar