Rusya'dan Güney Kore'ye:Hava sahasını teknik hatadan dolayı ihlal ettik

Rusya'nın Seul Askeri Ataşesi, yaptığı hava sahası ihlalinden ötürü Güney Kore yönetimine "hava sahası ihlalinin teknik bir hatadan kaynakladığını, olay nedeniyle derin pişmanlık duydularını" duyurdu.

Kurultay

Rusya, Güney Kore'ye: ''Pişmanız''

RUSYA: ''DERİN PİŞMANLIK İÇİNDEYİZ''
Rusya, savaş uçaklarının Güney Kore'nin Hava Savunma ve Tanımlama Bölgesi (ADIZ) ilan ettiği bölgeye izinsiz girmesi nedeniyle yaşanan gerginliğin ardından Seul yönetimine "olay nedeniyle derin pişmanlık duyduğu" mesajını iletti.

''İHLAL BİLİNÇLİ DEĞİL''
Güney Kore haber ajansı Yonhap'ın haberine göre, Devlet Başkanlığı Kurumsal İletişim Sekreteri Yoon Do-han, Rusya'nın, Seul Askeri Ataşesi aracılığıyla ilettiği mesajda, "Hava sahası ihlalinin bilinçli olmadığı, uçakların teknik bir hata nedeniyle rotalarından saptığı" bilgisini paylaştığını aktardı.

SORUŞTURMA BAŞLATILACAK
Askeri Ataşe'nin, Rusya'nın "olay nedeniyle derin pişmanlık duyduğu" mesajını ilettiğini kaydeden Yoon, "Konu hakkında derhal soruşturma başlatılacağı ve gereken adımların atılacağı belirtildi." diye konuştu.

UYARI: ''ÇİN VE RUSYA HAVA SINIRI İHLAL EDİYOR''
Güney Kore ordusu dün Rusya ordusuna ait bir savaş uçağına iki uyarı atışı yaptı. Güney Kore Ulusal Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre bir Rusya ve Çin uçakları ülkenin hava sınırlarını ihlal etti. 

DÜN YALANLANDI
Dün ise Rusya Savunma Bakanlığı tarafından, Rusya'ya ait bir askeri uçağın hava sahasını ihlal ettiği iddiası yalanlanmıştı. 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar