Rus işgalindeki Kırım'da iki yeni koronavirüs vakası daha!

Rusya tarafından işgal edilen Kırım'da iki yeni koronavirüs vakası tespit edildi.

Kurultay

Rus işgalindeki Kırım'da iki yeni koronavirüs vakası daha!

Kırım'ın sözde Başkanı Sergey Aksyonov, 5 Nisan 2020'de düzenlediği toplantıda yaptığı açıklamada, koronavirüs vakalarının tespit edildiği iki kişinin de Moskova'dan geldiğini duyurdu. Aksyonov, "İkisi de Moskova'dan gelen ve hasta olan kişi ile temasa geçmiş bir ailenin üyeleriyle, onlarla temasa geçenler için önleyici tedbirler alındı." diye bildirdi.

KIRIM'DA 2974 KİŞİ TIBBİ GÖZETİM ALTINDA

Böylece işgal edilen Kırım'daki toplam koronavirüs vaka sayısı 5'i Akyar'da olmak üzere toplam 25'e çıktı. Koronavirüsü yenmeyi başaran 2 kişi hastaneden taburcu edildi.

Kırım'ın Kremlin kontrolündeki Sağlık Bakanı İgor Çemodanov, işgal edilen yarımadada 2974 kişininkoronavirüs şüphesiyle tıbbi gözetim altına alındığını bildirdi. Söz konusu şahıslardan 66 kişinin hastanelerde, 22 kişinin ise gözlem yerlerinde alıkonulduğunu, kalan kişilerin ise evlerinde gözlem altında tutulduğu aktarıldı.

Bilindiği gibi, işgal edilen Kırım'da 3-6 Nisan 2020 günleri arasında kişisel tecrit rejimi ilan edilmişti. Kırım'da yaşayan kişilerin evlerinden 100 metre uzağa ayrılması yasaklanmıştı.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar