Rus işgalciler Kırım'da salgına rağmen fuarlar düzenliyor

Rusya tarafından işgal edilen Kırım'da koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. İki gündür işgal altındaki yarımadada tespit edilen vaka sayısında rekor kırılırken, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenler sayısı ise 158'e ulaştı. Ancak buna rağmen işgalci yönetim görmezden gelip, yarımadadaki etkinlikleri iptal etmek yerine arttırmaya çalışıyor. 

Kurultay

Rus işgalciler Kırım'da salgına rağmen fuarlar düzenliyor

Akmescit'in (Simferopol) sözde yönetimi 17 Ekim 2020 tarihinde yaptığı açıklamada, şehirde iki yeni fuar alanı çalışmaya başlayacaklarını, toplamda Ekim ve Kasım aylarında Akmescit'te 7 fuarın düzenleneceğini duyurdu.

Konu ile ilgili açıklamada, "18 Ekim, 1, 15 ve 29 Kasım tarihlerinde Raketnaya, 10 adresinde, 10 ile 25 Ekim ve 8 ile 22 Kasım tarihlerinde ise Krımskoy Vesnı, 31 adresinde fuarlar yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.  

Bilindiği gibi, işgal altındaki Kırım'da iki gündür 200'den fazla koronavirüs vakası tespit ediliyor. Toplam vaka sayısı ise 8 bin 598'e ulaştı. 

KIRIM'DAKİ GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR!

Bilindiği gibi, insan hakları savunucuları, Kırım'da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığı, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar