Pokemon Go çılgınlığı: Herkes bunu oynamaya başladı

Son günlerin cep telefonlardaki yeni çılgınlığı "Pokemon Go" oyunu. Yolda ellerinde telefonu sağa sola doğru tutan insanlar görürseniz, resim çekiyor zannetmeyin. İlerlemiş yaşlarına dahi bu oyunu oynayan bir çok insan var. Biz de merak edip uygulamayı indirdik. Şans bu ya, hemen karşımıza bir tane karakter çıktı...

Kurultay

Pokemon Go çılgınlığı

 Artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde, sanal dünyayı gerçek hayatla birleştiren yeni trend Pokémon Go, oyunlara karşı tüm önyargıları kırarak oyun severleri egzersize ve sosyalleşmeye ittiği ileri sürülüyor.

Mobil oyunlar gelişen teknolojiye ayak uydurarak akıllı cihazların tüm nimetlerinden faydalanmaya devam ediyor. En yeni trend ise artırılmış gerçeklik (augmented reality) teknolojisini kullanan, gerçek hayat ile sanal dünyanın sınırlarını bulanıklaştıran dijital oyunlar. Kategorinin başını ise tanıdık bir marka çekiyor: Pokémon Go.

Oyun severleri dışarı çıkmaya, gezmeye ve sosyalleşmeye iten bu oyun, aslında oyunlara karşı bilinen tüm önyargılara meydan okuyor. Çıktığı andan itibaren sosyal medyanın en çok konuşulan konusu olan Pokémon Go, dünya çapında bilinen ve çok sevilen bir markayı sıra dışı bir teknolojiyle harmanlamanın başarısını yaşıyor.

Twitter'a yetişti;

Şimdilik sadece üç ülkede piyasa çıkmasına rağmen mobil uygulama piyasasını birbirine kattı. Daha ilk haftadan aktif kullanıcı sayısı, son 10 yıla damgasını vuran sosyal medya platformu Twitter'ı yakaladı. 

Kurultay haber merkezinde Pokemon!

Bu haberi yazdığımız esnada uygulamayı denemek istedik. İndirip, açtığımızda sürprizle karşılaştık. Oyunun "Mankey" karakteri tam karşımıza çıktı...

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar