Bölücü terör örgütü PKK, İskenderun'da içme suyu hattını patlattı

Hatay'ın İskenderun İlçesine içme suyu sağlayan depolardan birine bölücü terör örgütü PKK mensuplarının sabotaj düzenlendiği bildirildi. Gerçekleştirilen bu eylem, şehir su şebekesinin güvenliğini de sorgulatıyor. Suya zehirli madde karıştırılmış olsa ne olacak?

Kurultay

PKK, İskenderun'da içme suyu hattını patlattı

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Sarıseki Mahallesi'ne suyun az gelmesi üzerine Kurşunlu ve Değirmendere mevkilerine kontrol yapmaya giden Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) ekibi, Değirmendere Yaylası'na yaklaşık 1500 metre uzaklıkta bulunan su gözlerinin toplandığı (su kaptajı) alanında bir patlama olduğunu ve betonarme yapının tamamen parçalandığını saptadı.

Sarıseki bölgesinde su ihtiyacını karşılayan içmesuyu hattının parçalanmış halde ve suyun boşa aktığını gören ekipler, durumu Jandarma ekiplerine bildirerek yasal işlem başlatılmasını sağladı.

İNCELEMENİN ARDINDAN TAMİR YAPILACAK

Yapılan incelemeler kapsamında olay yerine gidilmesinin tehlikeli olması ve herhangi başka bir olayın oluşmasına yol açmamak amacıyla soruna müdahale edilemediğini bildiren HATSU, güvenlik güçleri tarafından yapılacak kontrollerin tamamlanmasının ardından patlayan boruların tamir edileceğini ve suyun tekrar düzene gireceğini duyurdu.

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar