Perşembe bahar havası geliyor

Kar ve yağış altında olan Türkiye'de yağışlı hava etkisini sürdürürken, hava sıcaklığı hissedilir derecede artacak. Dün akşam ise İstanbul'da yksek kesimlerde kar yağdı. Önceden uyarı yapan meteoroloji, dün akşamki kar yağışını bilemedi ve herhangi bir uyarıda bulunmadı.

Kurultay

Perşembe bahar havası geliyorDÜN AKŞAM İSTANBUL'DA KAR YAĞDI

İstanbul'da dün akşam saatlerinde kısa  sürede tipiye dönüşerek etkili olan kar, şehir merkezinde 1-2, yüksek kesimlerde  2-5 santimetre kalınlığa ulaştı.  
;
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM)  yapılan açıklamaya göre, kentte dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, kısa  sürede tipiye dönüşerek etkili oldu.

Terkos bölgesinde başlayan kar yağışı, saat 21.00'den itibaren Kınalı,  Hadımköy ve Büyükçekmece'de, saat 22.00'dan itibaren de şehrin tamamında başladı.  Kar yağışı saat 03.00 sıralarında etkisini kaybetti.

Yağış nedeniyle şehir merkezinde kar kalınlığı 1-2, Kınalı, Çatalca,  Arnavutköy, Başakşehir civarı ile kentin yüksek kesimlerinde 2-5 santimetre  olarak ölçüldü.

Rüzgarın hızı Selimpaşa-Kavaklı'da saatte 65 kilometreye, Kamiloba'da ise  60 kilometreye kadar çıktı.

Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğünün karla mücadele ekipleri, AKOM  koordinasyonunda yollarda çalışma yaptı. AKOM bünyesinde 486 personel, 251 araç  ile kürüme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirildi. Bu çalışmalarda toplam 1114  ton tuz ve 7 ton solüsyon kullanıldı.

Kar yağışı trafikte soruna neden olmazken, E-5 Karayolu Okmeydanı-Perpa  karşısında bir araç aşırı hız nedeniyle orta şeritte bariyerlere çarptı. Daha  sonra metrobüs güvenlik demirlerine çarparak savrulan aracın sürücüsü hafif  yaralandı. Kaza yapan araç kısa sürede kaldırılarak yol trafiğe açıldı.
       

Haberin Kaynağı: Hürriyet

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar