''Pençe'' operasyonlarıyla PKK'ya darbe üstüne darbe... "Kolaysa gel kendin yap"

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kararlılıkla gerçekleştirdiği Pençe-1 ve Pençe-2 operasyonları ile başarılı hava harekâtları sonucu PKK/KCK bölücü terör örgütünün zor durumda olduğu ve bu durumun terörist elebaşılarının verdikleri talimatlara aldıkları yanıtlara yansıdığı öğrenildi.

Kurultay

Pençe Harekatı Pkk'lıları sarsmaya devam ediyor...

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, elebaşıların, bölücü terör örgütü mensuplarının saklandıkları mağaralarda ve inlerdeki durumlarından habersiz olmalarından, sözde tim komutanlarının acemice hata yaptıkları, emirlerini dinletemedikleri, eylemleri iyi planlayamadıklarına kadar varan düşüncelerle derin bir sarsıntı mevcut.


Aynı zamanda örgütte artan firarların önüne geçmek için motivasyonu artırıcı konuşmalar ve faaliyetler yapılması, gerekirse sert tedbirler alınması ve infaz dâhil cezaların uygulanması şeklinde talimatların olduğu bilgisine ulaşıldı.

''KOLAYSA GEL KENDİN YAP''
Ayrıca örgüt mensuplarının, ''Oturduğunuz yerden talimat vermesi kolay, gelin siz yapın da görelim'' cevaplarıyla elebaşılara isyan ettikleri öğrenildi.

LOJİSTİK VE TEMEL İHTİYAÇLAR HAD SAFHADA
Örgüt içinde korku ve panikle beraber lojistik ihtiyaçların da zirveye ulaştığı belirtildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar