Paşinyan konuştu: Düştük ama son çeyrekte uçuruma yuvarlanmamayı seçtik

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Azerbaycan ile yapılan ateşkes anlaşmasına ilişkin bir takım açıklamalarda bulundu. Açıklamasında "Dağlık Karabağ ile ilgili 30 yıldır müzakerelerde bir nokta netti, bazı bölgelerin Azerbaycan'a devredilmesi gerekiyordu" ifadelerini kullanan Paşinyan sözlerine, "Bu karardan tamamen ve şahsen sorumluyum." diye devam etti.

Kurultay

Paşinyan'dan flaş açıklama: Düştük!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile yapılan ateşkesin ardından çeşitli açıklamalarda bulundu. Ermenistan Kamu Radyosu'nda yer alan habere göre Paşinyan, "En başında Karabağ çevresindeki beş bölgeden çekilmeyi kabul etseydik, savaş yaşanmayacaktı. Ancak bu durumda Karabağ'ın statü sorunu tam olarak çözülemezdi." ifadelerini kullandı.


Paşinyan: Bu Ermenistan için büyük bir felaket, büyük bir yas


Dağlık Karabağ'daki yenilginin Ermenistan için büyük bir felaket ve büyük bir yas olduğunu itiraf eden Başbakan, Karabağ'da hezimete uğransa da Ermenistan Devleti'nin yaşaması gerektiğini ifade etti. Şimdi yapılacak şeyin Ermenistan'ı iyileştirmeye çalışmak olduğunu söyleyen Paşinyan, '' Düştük, fakat son çentiğe kadar erkekçe ayağa kalktık, uçuruma yuvarlanmamaya karar verdik. Bu bizim için büyük bir felaket, büyük bir yas, fakat Ermenistan'ın yaşaması gerektiğine inanıyorum.'' dedi.

 
Yapılan anlaşmanın, her iki devlet için doğuracağı olumlu ve olumsuz sonuçların zamanla netleşeceği düşünülüyor. 

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar