Pakistan'dan önemli adım: Keşmir'de sığınak inşa edilecek

Pakistan ordusundan yapılan açıklamaya göre, Hindistan ve Pakistan arasındaki 'Kontrol Hattı' yakınında yaşayan halkın güvenliğini sağlamak için yer altı sığınakları inşa edeceği duyuruldu.

Kurultay

Pakistan Keşmir'e sığınak inşa edecek

Pakistan ordusundan bir komutan, Keşmir'de yaptığı sözlü basın açıklamasında, , kontrol hattının yakınındaki tüm okullarda sığınak inşa edileceğini vurguladı.

Ayrıca ordu komutanı, Hindistan kuvvetlerinin muhtemel ateşkes ihlaline karşı böyle bir önlem alınacağını belirtirken, Şimdiye dek sivillerin korunması için kontrol hattında 70 halk sığınağı inşa ettik. Hindistan ateşkes ihlallerini artırdı ve bölgedeki sivilleri hedef aldı." dedi.

2019'DA DÜZİNELERCE KİŞİ YARALANDI

Hindistan'ın sadece 2019 yılında yaptığı saldırılar sonucunda 27 sivilin hayatını kaybettiğini dile getiren komutan, düzinelerce kişinin de yaralandığını belirtti.

Hindistan, anayasanın yarım asırdan uzun süredir Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan 370'inci maddesini 5 Ağustos'ta iptal ederek, bölgenin özel statülü yapısını ortadan kaldırmış, Cammu Keşmir'i iki birlik toprağına ayırmıştı. 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar