Pakistan'dan Hindistan'a ''nükleer'' cevap: Keşmir kesinlikle alevlenme noktası olacak

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Asif Gafur Hindistan ile yaşanan Keşmir gerilimi ile ilgili, ''Keşmir kesinlikle bir nükleer alevlenme noktası olacak.'' dedi.

Kurultay

Pakistan'dan Hindistan'a ''nükleer'' cevap!

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü General Gaffur, Pakistan ve Hindistan arasındaki gerginliğe neden olan tartışmalı Keşmir topraklarının nükleer bir çatışma noktası olabileceğini söyledi söyledi.


''PAKİSTAN UZUN VADELİ MÜCADELEYE HAZIR''
Gaffur yaptığı açıklamada, ''Pakistanlı silahlı kuvvetleri uzun vadeli bir mücadeleye ve karşılık vermeye hazır.'' ifadelerine yer verdi.

HİNDİSTAN'IN TEHDİTİNE YANIT GECİKMEDİ
Gafur'un açıklaması, Pakistan'ı nükleer güç kullanmakla tehdit eden Savunma Bakanı Rajnath Singh'e yanıt niteliği taşıdı.
Yakın zaman önce açıklamalarda bulunan Singh, Hindistan'ın nükleer güç gelmesi konusunda kararlığı ve ''ilk kullanan olmama'' doktrinine sıkı sıkıya bağlı olduğunu, ancak gelecekte ne olacağının şartlara bağlı olduğunu ifade etmişti.

370. MADDENİN İPTALİ İLE GERİLİM HAD SAFHADA
Keşmir bölgesine özel statü kazandıran 370. maddenin  Hindistan tarafından kaldırılmasıyla had safhaya ulaşan gerilimle iki nükleer gücün karşı karşıya gelmesi, dünyanın gözünü bölgeye çevirdi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar