Özbekistan'ın koronavirüsle mücadelesine Türk doktorlardan tam destek: 16 kişilik sağlık ekibi Özbekistan'da

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen 16 Türk doktor, Özbekistan'ın koronavirüsle mücadelesine destek olmak amacıyla ülkenin çeşitli hastanelerinde çalışıyor.

Kurultay

Özbekistan'ın koronavirüsle mücadelesine Türk doktorlardan tam destek: 16 kişilik sağlık ekibi Özbekistan'da

Çin'de ortaya çıkarak dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, Türkiye'nin birçok ülkeye olduğu gibi Özbekistan'a da desteği sürüyor. Bakanlık tarafından Ağustos ayı sonunda görevlendirilen 16 Türk doktor, Özbekistan'ın yeni tip koronavirüsle mücadelesine destek vererek ülkenin çeşitli hastanelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

16 KİŞİLİK SAĞLIK EKİBİ ÖZBEKİSTAN'DA

Özbekistan'a giden 9 uzman doktor, 6 yardımcı sağlık personeli ve 1 biomedikal mühendisinden oluşan Türk sağlık ekibi, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Kovid-19 hastaları için inşa edilen 4 bin yataklı hastanenin yanı sıra ülkenin Fergana, Andican, Namangan, Semerkant ve Kaşkaderya vilayetlerindeki hastanelerde Özbek hastaları tedavi ediyor.

TÜRK DOKTORLAR, ÖZBEK MESLEKTAŞLARINA DA DESTEK OLUYOR

Çocuk doktoru, yoğun bakım, anestezi, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, acil bakım, dahiliye ve halk sağlığı uzmanlarından oluşan Türk doktorlar, ayrıca video konferans yöntemiyle katıldıkları toplantılarda Özbek meslektaşlarına bilgi ve tecrübelerini aktarıyor ve onların hastalığın tedavisine ilişkin sorularını yanıtlıyor.

Özbekistan'daki çalışmalarına 28 Ağustos'ta başlayan Türk doktorlar, hafta sonuna kadar ülkedeki çalışmalarını sürdürecek.

KORONAVİRÜS
Özbekistan

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar


En Çok Okunanlar