Obama'nın anılarını anlattığı kitabı ABD ve Kanada'da piyasaya çıktığı ilk gün rekor kırarak 890 bin adet satıldı

Donald Trump'tan önce Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) başkanlık koltuğunda oturan Barack Obama, "Vaadedilmiş toprak" adında yeni bir kitap çıkardı. İlk gün ön sipariş, online ve sesli kitap dahil olmak üzere yaklaşık 890 bin adet satılan kitap, modern tarihin en çok satan başkanlık anı kitabı olma yolunda önemli bir aşama kaydetti.

Kurultay

Barack Obama'nın yeni kitabı satış rekorları kırdı

ABD Eski Başkanı Barack Obama, göreve geldiği 2008 yılından 2014'e kadar yaşadıklarını anlattığı, çeşitli ülkeler ve onların liderlerine dair görüşlerinin paylaştığı bir kitap yayımladı. Obama'nın '' A Promised Land - Vaadedilmiş Toprak'' adını verdiği son kitabı piyasaya çıktığı ilk gün rekor kırarak 890 bin adet satıldı.


Türkiye'den de bahsetti


Obama kitabında, Türkiye'yi "yükseliş eğiliminde, küreselleşmenin yükselen ekonomiler üzerindeki pozitif etkileri için bir vaka çalışması olabilecek bir ülke," olarak gördüğünü yazdı.  Ayrıca kitapta Türkiye için, "Tarihi siyasi istikrarsızlıklar ve askeri darbelerle dolu olsa da çoğunluğu Müslüman olan ülke 1950'lerden beri Batı'yla ittifak kuran, NATO üyeliğini sürdüren, seçimlerin düzenli yapıldığı, piyasa bazlı bir sisteme geçen ve kadınlara eşit haklar gibi model ilkeler taşıyan seküler bir anayasaya sahip bir ülkeydi." ifadelerini kullandı. 


Rus lider Vladimir Putin'den Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye , Çin eski Devlet Başkanı Hu Jintao'dan Almanya Şansölyesi Angela Merkel'e kadar dünyayı bir dönem ve hala yöneten siyasileri hem fiziksel hem de karakter yönüyle anlatan Obama, Erdoğan'ı 'candan' biri olarak gördüğünü aktardı.

Barack Obama'nın kitabında beklenenin aksine  şiirsel bir dil kullanması da dikkat çekti. 

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar