Netanyahu'nun eşinden Ukrayna geleneklerine büyük hakaret

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu, Kıyiv seyahati sırasında uçak pilotunun ismini söylememesi üzerine sinirlendiği ve Ukrayna'ya indiğinde geleneksel karşılama töreninde kendisine ikram edilen ekmeği yere attığı görüntülendi.

Kurultay

Netanyahu'nun eşinden büyük küstahlık! Ekmeği yere attı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu, Kıyiv seyahat için gittiği  Ukrayna'da kendisine yapılan karşılama töreninde ikram edilen ekmeği yere atması bir dizi tartışmalara yol açtı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, eşi Sara Netanyahu ile birlikte resmi temaslarda bulunmak üzere Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'e yolculuk etti.

Yolculuk ettiği uçağın Ukrayna havalimanına inmesiyle Netanyahu ve eşine, geleneksel karşılama seromonisi düzenlendi.

Yapılan karşılama töreninde 'karavay' isimli geleneksel ekmek ikram edildi ancak Sara Netanyahu'nun ekmekten bir parça koparıp, yemeden yere attığı karelere yansıdı.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu yaşanan olayla ilgili, karısının Sarah'nın Ukrayna'ya saygı duyduğunu ve Kıyiv havaalanındaki karşılama töreninde yere ekmek fırlatıp olumsuz bir şey göstermek istemediğini söyledi.

Sarah Netanyahu'nun havaalanındaki hareketi, Ukrayna'ya ve geleneklerine saygısızlık gösterip göstermediği konusunda bir tartışma başlattı.

Haberin Kaynağı: video haber7

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar