Navalnıy, otel odasındaki su şişesinde bulunan Noviçok ile zehirlendi

Almanya’da Charite Hastanesinde tedavi gören Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın daha önce Tomsk kentinde kaldığı otel odasındaki su şişesinde Noviçok grubuna ait zehir bulunduğu iddia edildi.

Kurultay

Navalnıy, otel odasındaki su şişesinde bulunan Noviçok ile zehirlendi

Almanya'da tedavi gören Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ı zehirlediği belirtilen Noviçok grubuna ait kimyasalın daha önce Tomsk kentinde kaldığı otel odasındaki su şişesinde bulunduğu ileri sürüldü. Navalnıy'ın sosyal medya hesabı üzerinden bugün, konu ile ilgili görüntülü bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda, otel odasındaki malzemelerin tek tek paketlendiği görüldü.

NAVALNIY'IN KURDUĞU VAKIF HIZLI DAVRANDI

Navalnıy'ı kurduğu Yolsuzlukla Mücadele Vakfı çalışanlarının zehirlenme olayından sonra harekete geçtiği belirtilen paylaşımda, "Çalışanlar, hemen avukatı çağırdı ve Navalnıy'ın ayrıldığı odaya girdi. Odada su şişeleri dahil buldukları her şeyi kayıt altına almaya ve paketlemeye başladı." ifadesi kullanıldı.

TÜM İŞARETLER SU ŞİŞESİNİ GÖSTERİYOR

Ayrıca Noviçok kimyasalının su şişesinde bulunduğu ileri sürülen paylaşımda, "Alman Laboratuvarı, iki hafta sonra Noviçok izlerini otel odasındaki su şişesinde buldu. Ardından tahlilleri yapan 3 laboratuvar daha Navalnıy'ın bu maddeyle zehirlendiğini teyit etti. Şimdi bunun Navalnıy'ın odasından çıkmadan ve havaalanına gitmeden önce yapıldığını anlıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Aleksey Navalnıy
muhalif lider
Noviçok
Rusya

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar


En Çok Okunanlar