NATO Genel Sekreteri: Sınırı Türkiye ve Ermenistan arasında ele alınmalı

İstanbul'da gerçekleşen NATO Parlamenterler Asamblesi 62. Genel Kurulu her gün yeni bir tartışma konusuyla gündem oluyor. Toplantıya katılan Ermeni Milletvekili Koryun Nahapetyan, Türkiye DAEŞ'e destek veriyor ve sözde Ermeni soykırım sorularına yetkililer tarafından sert tepki aldı. Nahapetyan bu defa NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'e Ermeni-Türk sınırını sordu.

Kurultay

NATO'dan Ermeni-Türk sınırı açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg İstanbul'da düzenlenen NATO Parlamenterler Asamblesi'nde konuştu. Stoltenberg yaptığı konuşma sonrası, parlamenterlerin sorularını yanıtladı.

Toplantıya katılan Ermenistan milletvekili Koryun Nahapetyan soru hakkını kullanarak Stotlenberg'e Ermeni-Türk sınırının açılması hakkında sordu.Türkiye - Ermenistan sınırının uzun yıllardır kapalı olduğuna ve bunun bölgede güvenlik zafiyeti oluşturduğuna dikkat çeken Nahapetyan, bu konunun Türk yetkilerle görüşüp görüşülmediğini sordu.

Stoltenberg, "Bu ikili bir meseledir. İkili düzeyde ele alınması gerekmektedir diye düşünüyorum. Türkiye ve Ermenistan arasında ele alınmalı" yanıtını verdi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar