Milli sporcu Cemile Köse: Türklerin bileğinden herkes korksun

Milli sporcu Cemile Köse, Romanya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda altın madalya hedefliyor

Kurultay

Milli sporcu Cemile Köse: Türklerin bileğinden herkes korksun

Hatay'da zayıflamak için gittiği spor salonunda tavsiye üzerine bilek güreşine başlayan 18 yaşındaki milli sporcu, katıldığı çok sayıda ulusal ve uluslararası turnuvada önemli başarılar elde etti.  
Kasım ayında gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'nda altın madalya almak için çalışmalarını sürdüren Köse, en son mayıs ayında Yunanistan'ın Loutraki kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda 18 yaş genç bayanlar +70 kilo sol kolda ikincilik, sağ kolda da üçüncülük elde etmişti. 
 

Cemile: "Türklerin bileğinden herkes korksun"

Cemile Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, spora başlamadan önce içine kapanık biri olduğunu, bilek güreşi sayesinde hayata farklı bakmaya başladığını ve öz güven kazandığını belirtti.
Katıldığı Avrupa ve dünya turnuvalarında elde ettiği başarılı derecelerle Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil ettiği için çok gururlu olduğunu ifade  eden Köse ,"Hedefim şanlı Türk bayrağını dalgalandırmak. Bilek güreşi çok bilinen bir spor değil ama ben kısa sürede tanınacağına inanıyorum. Çünkü gerçekten güzel bir spor. Türkiye'de bilek güreşinde çok sayıda sporcunun dünya derecesi var. Türklerin bileğinden herkes korksun." dedi
Cemile'nin çok güçlü bir sporcu olduğunu ve kolay kolay bileğinin bükülemeyeceğini dile getiren Antrenör Abdullah Demircan, "İstiyorum ki sporcularım dünyada bayrağımızı dalgalandırsın. Başarılı sporcular yetiştireyim. Bunun için de mücadele ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar