Milli Savunma Bakanlığı: Her zaman can kardeşlerimizin yanındayız

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Ermenilerin saldırıları sonucu tarihi bir harekat düzenleyen Azerbaycan ordusuna destek vererek, “Her zaman can kardeşlerimizin yanındayız” mesajını verdi.

Kurultay

Milli Savunma Bakanlığı: Her zaman can kardeşlerimizin yanındayız

Sosyal medya üzerinden "Tek Millet İki Devlet" etiketiyle paylaşım yapan Milli Savunma Bakanlığı, TurAz Kartalı harekatından paylaşım yaparak Azerbaycan'a destek paylaşımı yaptı.

TURAZ KARTALI TATBİKATINDAN GÖRÜNTÜLER

Sosyal medya paylaşımında, Türkiye ile Azerbaycan bayrakları paylaşılırken; geçen ay gerçekleşen "TurAzKartalı 2020" tatbikatından çekilen görüntüler de yer aldı

AZERBAYCAN'DAN KISMİ SEFERBERLİK İLANI

İlgili karar çerçevesinde Azerbaycan Seferberlik ve Askerlik Devlet Hizmeti, askeri görevde bulunabilecek tüm vatandaşların silah altına alınması için çalışmalar yürütecek.

Öte yandan, alınan bir diğer kararla beraber Azerbaycan, Türkiye haricindeki ülkelere yapılan tüm dış uçak seferlerini durdurduğunu açıkladı.

AZERBAYCAN, DAĞLIK KARABAĞ'DA TOPRAKLARINI GERİ ALIYOR

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında Ermeni güçleri, 27 Eylül 2020'de Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açtı. Ermeni güçlerinin provokasyonunu önlemek için karşı saldırı gerçekleştiren Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a ait 12 adet OSA uçaksavar füze sistemini imha etti.

Azerbaycan ordusunun, Ermenilerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine başlattığı karşı saldırı neticesinde işgal altında bulunan bazı yerleşim birimlerini kurtardığı duyuruldu. 

HANGİ KÖYLER KURTARILDI?

Azerbaycan Savunma Bakanlığının 27 Eylül 2020'de yaptığı açıklamaya göre, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Fuzuli ve Cebrayıl bölgelerinde 6 köyün Ermenistan işgalinden kurtardı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov, basın toplantısı düzenleyerek senelerden beri Ermeni işgalinde olan; Fuzuli bölgesinin Karahanbeyli, Gervend, Köy Gerediz, Yukarı Abdurrahmanlı köyleri ile Cebrayıl bölgesinin Büyük Mercanlı ve Nüzgar köylerinin Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçtiğini söyledi.

Bununla birlikte Azerbaycan güçlerinin, Ağdere ve Murovdağ yönünde de bazı stratejik noktalarda kontrol sağlandığını açıklayan Yarbay Eyvazov, diğer yerleşim birimlerinin de kurtarılması için operasyonun devam ettiğini aktardı. Daha sonra işgalden kurtarılan köy sayısının 7 olduğu da aktarıldı.

MSB
TÜRKİYE-AZERBAYCAN

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar


En Çok Okunanlar