Milli Savunma Bakanı Akar, resmi ziyaretlerde bulundurmak için Kıyiv'e gitti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’e gitti. Akar, Borıspil Havalimanı’nda Savunma Bakanı Yardımcısı Anatoli Petrenko, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ile Ukraynalı ve Türk yetkililer tarafından karşılandı.

Kurultay

Milli Savunma Bakanı Akar, resmi ziyaretlerde bulundurmak için Kıyiv'e gitti

Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliğini de ziyaret eden Bakan Akar, İdlib'de 33 Türk askerinin şehit olduğu saldırının ardından Ukraynalı yaşlı bir kadının bıraktığı notu okuyarak, "Türkiye ve Ukrayna arasındaki dostluğun en güzel örneği" dedi.

"ALLAH TÜRK ASKERLERİNİ KORUSUN, UKRAYNA SİZİNLE"

Bakan Akar, Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliğini ziyaret ederek Büyükelçi Güldere'den çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Ziyaret sırasında Güldere, makam odasında sergilediği ve Ukraynalı bir kadın tarafından yazılan notu da Akar'a gösterdi. Suriye'nin İdlib kentinde 28 Şubat'ta rejim güçlerinin düzenlediği ve 33 askerin şehit olduğu saldırının ardından yaşlı bir Ukraynalı kadın tarafından Büyükelçilik binasının önüne bir karanfil eşliğinde bırakılan notta, "Allah Türk askerlerini korusun, Ukrayna sizinle&8230;" ifadeleri yer aldı.

KIRIMOĞLU VE DİĞER TÜRK DÜNYASI TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Akar daha sonra Kırım Tatarlarının Milli Lideri ve Ukrayna Parlamentosu Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna Parlamentosu Milletvekili ve Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Rüstem Umerov, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı Halit Çevik, Uluslararası Türk-Ukrayna İş Adamları Derneği Başkanı Burak Pehlivan, Dünya Ahıska Türkleri Birliği Ukrayna Temsilcisi ve Ukrayna Ahıska Türkleri Vatan Cemiyeti Başkanı Marat Rasulov ve Odesa Bölge Meclis Başkan Yardımcısı Yuriy Dimçoğlu ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar