Milli Elektrikli Tren Seti'nin seri üretimi başlıyor

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Elektrikli Tren Seti’nin üretimine başlandığını duyurdu. Karaismailoğlu, 2021 yılında ise proje kapsamında seri üretime geçileceğinin müjdesini verdi.

Kurultay

Milli Elektrikli Tren Seti'nin seri üretimi başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu dün Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Sakarya Bölge Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Bakan Karaismailoğlu, Türkiye'nin ulaştırma ağına ilişkin son bilgileri paylaştı. Kısa bir süre önce raya inen Milli Elektrikli Tren Seti'nin prototipinin, 2021 yılında seri üretime geçeceğini söyleyen Karaismailoğlu, Milli Elektrikli Tren Seti'nin üretimine başlandığını duyurarak, "2020 yılının ilk yarısında prototipi raylara indirilen 2 adet setin 2021 yılında seri üretimine başlıyoruz" dedi.

MİLLİ BANLİYÖ TREN SETİ'NİN PROTOTİP İMALATINA BAŞLANACAK

Karaismailoğlu, Türkiye Raylı Sistem Araçları Anonim Şirketinin (TÜRASAŞ) 2021'de prototip imalatına başlayacağı projelerden birinin Milli Banliyö Tren Seti olduğunu söyledi. Bakan Karaismailoğlu, TÜRASAŞ'ın raylı sistem sektörünün en büyük temsilcilerinden biri olduğunu belirterek, "TÜRASAŞ, bugün Sakarya, Eskişehir ve Sivas olmak üzere üç bölge müdürlüğü halinde, demir yolu sektöründe 100 yılı aşan tecrübe ve 4 bine yakın kalifiye insan gücüyle ülkemizin raylı sistemler sektörünün en büyük temsilcisi olmuştur. Yine ihracata yönelik olarak 11 adet demiryolu bakım aracının imalatına devam ediyor." dedi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar