Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) merkezi sınavlara ilişkin açıklama geldi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime uzun bir süre ara verilmişken öğrencilerin sınavlarda sorumlu olacağı konular merak konusuydu. Milli Eğitim Bakanlığı bu bağlamda merkezi sınavlara ilişkin akıllara gelen soruları yanıtladı.

Kurultay

MEB: Merkezi sınavlarda sorular müfredattan gelecek

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB), koronavirüsün gölgesinde geçen 2020-2021 eğitim öğretim yılında yapılacak merkezi sınavlara ilişkin açıklama geldi.  Bakanlık, Lise Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi merkezi sınavların kapsamında şu anda bir değişikliğin söz konusu olmadığını ve öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olacağını bildirdi. 


Açıklamada, '' "Merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayıp öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır. Süreçle ilgili önümüzdeki aylarda önemli bir değişiklik olması durumunda konu tekrar değerlendirilebilecektir. Öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek kaynaklar sunulacak ve bu alandaki bütün ihtiyaçları karşılanmaya devam edilecektir. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kaynak desteklerini artıracaktır. Daha önce de olduğu gibi her ay örnek soru kitapçıkları yayımlanmaya devam edecektir. Ayrıca bu sene her ay 8. sınıf öğrencilerine yönelik çalışma fasikülleri yayımlanacaktır. Öğrencilerin örnek soruları ve sağlanan kaynak desteklerini yakından takip etmeleri özellikle tavsiye edilmektedir." ifadelerine yer verildi. 

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar