Milli Düşünce Merkezi'nin Ziya Gökalp Roman Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

Milli Düşünce Merkezi, Ziya Gökalp roman yarışmasında dereceye giren eser sahiplerine ve 2015 yılı Hizmet armağanlarını sahiplerine takdim etti. Prof. Dr. Aziz Sancar'a Ziya Gökalp Bilim Armağanı verildi.

Kurultay

MDM, Ziya Gökalp Ödüllerini takdim etti

Milli Düşünce Merkezi (MDM) Derneği tarafından Türk Tarih Kurumu toplantı salonunda gerçekleştirilen törende Ziya Gökalp Roman yarışmasında dereceye girenler ve Ziya Gökalp Hizmet Armağanları sahiplerine verildi.

Tören saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladıktan sonra, eski Bakanlardan ve MDM başkanı Sadi Somuncuoğlu açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında "yeni Anayasa" çalışmalarına dikkat çeken Somuncuoğlu, "Anayasa'dan Türklüğü silmek istiyorlar, Türkün egemenlik hakkını yok etmek istiyorlar dedi.

Açılış konuşmasının ardından Ziya Gökalp 2015 Hizmet ödülleri verildi. Her dalda iki ödül verildi. 

Atatürk Türk Milliyetçiliği Şeref Armağanı Prof. Dr. Mustafa Kafalı ve Prof. Dr. Necmettin Sefercioğlu'na;

İsmail Gaspıralı Türk Dünyası Hizmet Armağanı Türk Dünyası Araştırma Vakfı ve eski Bakanlardan Namık Kemal Zeybek'e;

Ziya Gökalp Bilim Armağanı Prof. Dr. Aziz Sancar ve Prof. Dr. Orhan Gündoğan'a;

Namık Kemal Özgür ve Demokrat Basın Armağanı Yeniçağ gazetesi ve gazeteci Müyesser Yıldız'a;

Yahya Kemal Fikir-Sanat-Edebiyat Armağanı Emine Işınsu ve Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun'a verildi.

Armağanların takdiminin ardından Ziya Gökalp Roman yarışması hakkında bilgi verildi. Birincilik ödülüne layık eser görülmezken, ikincilik ödülü Hayri Öztürk'ün yazdığı "Al Şafaktan Gün Batıya - Bir Medeniyet Mimarının Romanı" adlı eser, üçüncülüğe ise Derya Uçar İzgi'nin yazdığı "Aydınlık Günler" adlı eser layık görüldü.


Ziya Gökalp Bilim Armağanı Prof. Dr. Aziz SANCAR adına Prof. Dr. Nurhan PURALI aldı. Sancar'ın mesajını ileten Puralı, "Aziz Sancar ve eşinin kurduğu vakfa bağlı olan Türk Evi'nde bu ödüller sergilencek" dedi. Puralı, Armağanı takdim eden Talat ŞALK ile birlikte.


Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar