Midede iğneyle 10 yıl

Geçtiği tüm X-ray cihazlarında uyarıyla karşılaşan kadın, midesinde iğne bulunduğunu 10 yıl sonra öğrendi.

Kurultay

Midede iğneyle 10 yıl

Bursa'da geçtiği tüm X-ray cihazlarında uyarıyla karşılaşan kadın, midesinde iğne bulunduğunu 10 yıl sonra öğrendi. Midesindeki 4.5 santimetre uzunluğundaki iğne ameliyatla çıkarılan 40 yaşındaki S.A., "İlk olarak 2001 yılında Hac vazifemi yerine getirmek için hareket edeceğim Atatürk Havalimanı'nda karşılaştığım bu ilginç olay ağırlıklı olarak havaalanlarında tekrarlandı. Buna rağmen geçtim fakat, kimse bunun nedenini anlayamadı" dedi.

Bursa'da yaşayan ve 10 yıldan beri geçtiği X-ray cihazlarında uyarıyla karşılaşan S.A.'nın midesinde, 4.5 santimetre uzunluğunda dikiş iğnesi bulunduğu anlaşıldı. S.A., Bursa'da özel bir hastanede Genel Cerrahi Uzmanı Nejat Gülgör ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

"Eşine az rastlanır bir durum"

Eşine az rastlanır bir duruma tanık olduklarını belirten Dr. Gülgör, fotoğrafının çekilmesini adırnın açıklanmasını istemeyen hastanın kendilerine mide ağrısı şikayetiyle başvurduğunu ve yapılan muayeneden sonra röntgeninin çekildiğini belirterek şunları anlattı:

"Filmde iğne ile uyumlu yabancı cisim görülmesi üzerine yapılan değerlendirme sonrasında operasyona karar verdik. Gerekli hazırlıkları takiben yapılan endoskopik incelemede, mide çıkışına yakın bölümde mideye saplı olan, oldukça paslı görünümde olan dikiş iğnesi tespit edilerek, herhangi bir ameliyata gerek kalmadan endoskopik yöntemle çıkarıldı."

Hastasının 15 yıldan beri hiç dikiş dikmediğini ve dikiş iğnesiyle doğrudan temas etmediğini söylediğini belirten Dr. Gülgör, "Durumu ilginç kılan hastanın iğne ile temasının olmaması" diye konuştu.

Hastanın kendilerine başvurduğu ana kadar 10 yıl boyunca hiçbir sağlık kuruluşuna midesiyle ilgili bir şikayet başvurusunda bulunmadığını aktaran Dr. Gülgör, yapılan operasyon sonrası S.A.'nın hiçbir şikayetinin kalmadığını söyledi.


Haberin Kaynağı: CNN Türk

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar