Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteorolojiden Doğu Anadolu'da 7 il için kuvvetli yağış uyarısı...

Kurultay

Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteoroloji, Doğu Anadolu'da bulunan 7 il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkenin doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Van, Hakkari, Bitlis, Muş, Şırnak) ile Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları, ülkenin iç ve batı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

 MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Malatya dışında bölgenin tamamı aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin güneydoğusu ( Van, Hakkari, Bitlis, Muş, Şırnak) ile Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek

Haberin Kaynağı: Gazete5

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar