Meteoroloji'den Doğu Karadeniz açıkları ve Batı Akdeniz'de fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz açıkları ve Batı Akdeniz'de fırtına uyarısı yaptı.

Kurultay

Meteoroloji'den fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada cumartesi günü Doğu Karadeniz açıkları ile Batı Akdeniz'de fırtına beklendiğinden vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Yapılan açıklamada, "Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz açıkları ile Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına bekleniyor. Fırtınanın Batı Akdeniz'de akşam saatlerinde, Doğu Karadeniz açıklarında gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denildi.

HATAY, GAZİANTEP, KİLİS VE ŞANLIURFA İÇİN TOZ TAŞINIMI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren Hatay, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa illerinde toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde azalma, sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Haberin Kaynağı: DHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar