Meteoroloji'den kar uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ülkenin doğu kesimlerinde kuvvetli yağış uyarısı yaparken, yüksek kesimlerde ise kar beklendiğini bildirildi.

Kurultay

Meteoroloji'den kar uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin doğu kesimlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, ülkenin güney, iç ve batı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif kuvvette esecek.

Bölgeler göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

Marmara Bölgesi: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde sis görülecek.

Ege Bölgesi: Az bulutlu ve açık geçecek.

Akdeniz Bölgesi: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adana ve Osmaniye çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu Bölgesi: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğu kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

Karadeniz Bölgesi: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde Bartın ve İnebolu çevrelerinde sis görülecek.

Doğu Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, sabah saatlerinde kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların; Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 


Haberin Kaynağı: Gazete5

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar