Mestanlı Belediyesi ile İzmit Belediyesi ilişkileri yeniden canlanıyor

Bulgaristan'ın Mestanlı (Momçilgrad) Belediyesi ile Türkiye'nin İzmit Belediyesi arasındaki kardeşlik ilişkilerinde yeni bir döneme girildi.

Kurultay

Mestanlı Belediyesi ile İzmit Belediyesi ilişkilerinde yeni dönem

Mestanlı (Momçilgrad) Belediye Başkanı Sunay Hasan'ın 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Türkiye'nin İzmit Belediye Başkanı seçilen Fatma Kaplan'ın misafiri olması sonucunda iki belediye kardeşlik ilişkilerini yeniden canlandırıyor
Yapılan görüşmede Başkan Hasan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan'a iki belediye arasında yıllar içinde gerçekleştirilen ortak girişimler hakkında bilgi verdi.
Sunay Hasan,"Fatma Kaplan ile yaptığımız görüşmeden memnunum. Momçilgrad ile İzmit arasındaki ilişkilerde yeni bir sayfa açtık. İki kardeş belediye arasında ortak girişimlerden ve tüm alanlarda gelecekte gerçekleştireceğimiz projelerden bahsettik" dedi.
Görüşmeye Mestanlı  Belediye Meclis Başkanı Ömer Hüseyin, Mestanlı Belediye Başkan Yardımcısı Aliye İbrahim ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Gençlik Kolları Momçilgrad İlçe Başkanı Ersin Ömer katılım sağladı.
Momçilgrad ve İzmit belediyeleri arasındaki kardeş şehir ilişkileri, resmi olarak 2006 yılında o zamanki belediye başkanları Erdinç Hayrulla ve Halil Yenice tarafından imzalanan kardeşlik protokolü ile kurulmuştu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar