Meral Akşener gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener dün akşam katıldığı Türkiyem Tv 'de yayınlanan Başkent Gündemi programında tutuklamalardan, ihraca, Cumhurbaşkanı'na çektiği fakstan, Devlet Bahçeli'nin sözlerine kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Kurultay

Meral Akşener'den çarpıcı açıklamalar

İşte Meral Akşener'in yaptığı açıklamadan önemli detaylar,

Gözaltına alınan ülkücü yazarlar ve ihbar mektupları hakkında,

"Türkiye ikiye bölündü. Ana akım dedikleri gizli havuz, diğer tarafta da alanı havuz. İmzasız mektuplarla işin sulanabileceğini, sayın Cumhurbaşkanı'nın bu işe gövdesini koyduğu fakat yine de bu işin sulanacağını söyledik. Bugün Başbakan da konuyla ilgili açıklama yaptı, ona da teşekkür ederiz. Fakat Kerim Çoraklık diye bir kardeşimiz var ki böyle bir şey olamaz. Ona bütün sorulan soruları okudum, sorulan soruların tamamı 17-25 Aralık'tan sonra sayın Bahçeli'nin grup toplantılarında bize verdiği ve bizim tekrar ettiğimiz şeyler.

Eğer bizim elimizde bir Ülkücü ölçer olsa kimin Ülkücü olup olmadığını biz söylerdik ama buraya gelirler, gerek yok. Gözaltına alınan arkadaşlar, mecliste PKK'nın bile ardında kalmasına muhalif oldular. Gözaltına alınanlardan biri sayın Sinan Oğan'a, kalanları bana destek veriyordu. Bu süreçte mümkün olduğu kadar gözaltında olan arkadaşlarımın eşlerini aradım, onlara destek olmaya çalıştım."

Cumhurbaşkanı'na çektiği faks hakkında,

"Erdoğan'ı aradım, faks çekmem gerektiği söylendi. "Gözaltındaki arkadaşlarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili telefon görüşmesi yapmak istiyorum" şeklinde faks çektim. Perşembe günü 17.00 civarında özel kalem Hasan Doğan döndü. "Makama arz edeceğiz, konu nedir" dedi. Ben telefon görüşmesi yapmak istediğimi, gözaltındaki arkadaşlarla ilgili bazı bilgileri paylaşmak istediğimi söyledim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan benim o faksı çektiğim gün "at izi, it izine karıştı" açıklamasını yaptı."

Çağrı Heyeti'nin ihracı hakkında,

"Bahçeli sözüdür, 10 Temmuz'da kongre var" dendi. Bu 10 Temmuz bir tuzaktır dedim. Mahkemeye müracaat edilmemiş olmasaydı 10 Temmuz'da ilan edilmiş kurultayımız yapılacaktı. Genel Merkez mahkemelerin kapanmasına 10 dakika kala biz bu kararı çekiyoruz dedi.

En kötü ihtimal üzerinden bakıldığında, her şartta bu kurultay yapılacağını veya tekrarı yapılacağı için Bahçeli şimdi tedbir alıyor. Bu yüzden beni ihraç etti. Fakat korkunun ecele faydası yoktur. Önemli olan Ülkücülerin gönlünden ihraç edilmemektir. Bahçeli böyle ihraç yapacağına, Ülkücüleri ve delegeleri toplasın ve oylatsın, "Meral Akşener partide kalsın veya gitsin" desin, kalsın derlerse kalacağım gitsin derlerse gideceğim."

"Sanırım Bahçeli, Atatürk'ü de FETÖ'cü diye suçlayabilir"

"Yurtta sulh, cihanda sulh yüce Atatürk'ün söylediği sözdür. Atatürk bu sözü darbecilere meze olsun diye söylememiştir. Atatürk bu sözü dış politikada yol haritamız olarak söylemiştir. Atatürk bizim birinci başbuğumuzdur. Bu ülkeyi de milliyetçi unsurlar kurmuştur. İktidara "sıfır sorundan sıfır komşuya geldik, bırakın bunu 'yurtta sulh cihanda sulh' ilkesini edinin" dedim. Nitekim şuan da bu politika uygulanmaya çalışılıyor. Bahçeli, her gittiğim her yerde "Yurtta sulh cihanda sulh" dememin bir tesadüf olmadığını söyledi. Ben buna çok üzüldüm. Bu Meral Akşener meselesi değil. Atatürk'e yapılmış bir saygısızlık. Atatürk zaten yıllardır ülkemizde gagalanmaktadır."

Cumhurbaşkanı ve başbakandan yurtta sulh konseyinin kimlerden oluştuğunu, Başbakan ve Cumhurbaşkanı adaylarının kim olduğunu derhal tespit etmelerini istiyorum. Sanırım Bahçeli, Atatürk'ü de FETÖ'cü diye suçlayabilir. Bir savcı da çıkıp Atatürk FETÖ'cü diye soruşturma açabilir."

"FETÖ'cüler By-Lock'tan tespit edilip en ağır şekilde cezalandırılmalıdır"

"Yakın zamanda Balyoz ve Ergenekon kumpasını yaşadık. Eğer Türkiye'de hukuk üstünlüğü tesis edilebilseydi bu kadar insan acı çekmezdi, kumpas başarısız olurdu. Şahsi inançlarınız veya dini inançlar üzerinden hukuğa bakarsanız vatandaşın inancına, mezhebinize karşı ayrımcılık gözetirsiniz. Bu başlı başına bir sorundur. Türkiye'de hukukun üstünlüğüne uyulmadığı için her konu tartışılmaktadır.

Bir doktor hanımla telefonla görüştüm. Bir sağlık konusunu görüştüm kendisiyle. Çok ilginç şeyler oluyor Meral Hanım dedi. Kız kardeşi İlahiyat Fakültesi'nde hocaymış kızı, kayınvalidesi FETÖ'cü olduğuna dair şikayet etmiş, tutuklanmış kadın. Eğer bunlar doğruysa çok komik şeyler bunlar. FETÖ'cüler By-Lock'tan tespit edilip en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Fakat suçu olmayanlara çok dikkat edilmelidir, kimse mağdur edilmemelidir."

"Türk Milliyetçileri, Cumhuriyet'in 100. yılında ülkeyi yönetecek"

"Ben bizim hareketimizin şu anda anamuhalefet olarak görüldüğünü düşünüyorum. Susturulmaya çalışılıyoruz, ana akım medyası, havuz medyası 24 saat sövüyor, fakat bunlar bizi yıldıramaz. İnanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu unsurları Türk Milliyetçileri, Cumhuriyet'in 100. yılında ülkeyi yönetecek."

"Ülkücülük kitap okuyan, sinamaya giden, bilimle uğraşan kişilerindi"

"Milliyetçiler için en önemli şeylerden biri eğitimdir. Çocukların kendilerine güvenlerini sağlamamız gerekiyor. Birinci sınıf mükemmel üniversiteler yaratıp, sorgulayan, analetik düşünebilen bir genç nesil oluşturmalıyız. 80'li yılların öncesinde "eğitimciler" diye kişilerimiz vardı bizim. Ülkücülük kent soylu kişilerindi. Köyde doğmuş olabilirdiniz ama kitap okuyan, sinamaya giden, bilimle uğraşan kişilerindi. Şimdi biz başkaları tarafından tarif edilir olduk ve bu tarife uyduk, yanlış olan bu."

 

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar