"Meksika Biberi hapı" öldürüyordu

Altın Çilek'ten sonra şimdi de Meksika Biberi hapı... Hızlı zayıflamak için başvurulan bu yöntemler, insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. 33 yaşındaki Asena Karabacak bunun son örneği oldu. Aktardan aldığı Meksika Biberi hapını kullanan Karabacak, 10 gün boyunca yoğun bakımda kaldı, hayat mücadelesi verdi, kazandı da. Genç kadın, "Çok fazla kullanan vardı denemek istedim" dedi.

Kurultay

"Meksika Biberi hapı" öldürüyordu

Zayıflamak için kullanılan ilaçlar tehlike sinyali veriyor. Altın Çilek'ten sonra, Meksika Biberi hapının bilinçsiz kullanımı da az kalsın can alıyordu.

Asena Karabacak, 33 yaşında, güzellik uzmanı, 80 kiloydu. Zayıflamak için, televizyonda gördüğü Meksika Biberi hapını aldı, bir haftada 6 kilo verdi.

Ancak o bir haftanın sonunda her şey değişti. Karabacak rahatsızlandı hastaneye kaldırıldı.

Tedavi altına alınan Karabacak'a "toksik hepatit" teşhisi kondu. Doktorlara göre, "toksik hepatit"in oluşması için zehirlenmiş olmak gerekiyordu.

Karabacak hastaneye getirildiğinde, karaciğeri ve böbreği iflas etmek üzereydi. Doktorlar ailenin organ nakline hazırlıklı olmasını istedi.

10 gün yoğun bakımda uyutulan Karabacak, yaşam destek ünitesinde ölüm kalım savaşı verdi.

Karabacak, yaşının genç olmasının avantajını yaşadı, hayatta kaldı, şimdi karaciğer tedavisi görüyor.

Televizyonda çıkan reklamlardan etkilenip ilacı aldığını, "çok fazla kullanan olduğu için denemek istediğini" söylüyor.Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar