Marmara'da yağış bekleniyor

Bugün Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla yağışlar bekleniyor. Yağışların, akşam saatlerinden sonra Bursa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı Marmara'da 2 ila 4 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak.

Kurultay

Marmara'da yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla yağışlar bekleniyor. Yağışların, akşam saatlerinden sonra Bursa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı Marmara'da 2 ila 4 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar ise genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ile zamanla batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.
 

Kuvvetli yağış ve çığ uyarısı

Yağışların akşam saatlerinden sonra Bursa çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi.

 

Haberin Kaynağı: Cumhuriyet

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar