Marmara'da kuvvetli yağış bekleniyor

Marmara bölgesinde bugün akşam saatlerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Sıcaklar ise mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor.

Kurultay

Marmara'da kuvvetli yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan tahminlere göre, Türkiye'nin kuzey ve batı kesimlerinde aralıklarla görülecek olan yağışların akşam saatlerinden itibaren Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların akşam saatlerinden itibaren Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, trafikte aksamalar vb.) ilgililerin ve yurttaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Kar erimesi ve çığ uyarısı

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine ve kar erimesinin oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Toz aşınımı uyarısı

Türkiye'nin güney kesimlerinde görülecek olan toz taşınımının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde ve hava kalitesinde azalma vb.) ilgililerin ve yurttaşların tedbirli olması gerekiyor.
 

Haberin Kaynağı: Cumhuriyet

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar