Mariupol'de kurulacak Organize Sanayi Bölgesinde Türk şirketleri ağırlıkta

Ukrayna'nın Mariupol kentinde inşa edilmesi planlanan Organize Sanayi Bölgesinin yer tahsisi için Mariupol idari yöneticileriyle 20 Ağustos’ta imza töreni düzenlenecek.

Kurultay

Mariupol'de kurulacak Organize Sanayi Bölgesinde Türk şirketleri ağırlıkta

Kırım Haber Ajansına (QHA) bilgi veren TURKSİD (Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici ve İş İnsanları Derneği) Ukrayna Yönetim Kurulu Üyesi, iş adamı İsmail Hacıoğlu, 2001'den beri çabaladığını ifade ederek, 11 fabrika ve 1 adet iş merkezinden oluşacak projede ilk aşamada asansör, mobilya tertibatı, metal kapı üreten fabrikaların faaliyete geçeceğini, 10 fabrikanın Türk firmaları olduğunu açıkladı.

Hacıoğlu, projeyle ilgili daha önce yaptığı bir açıklamasında Mariupol kentinin mevcut yerel yönetimin projeyi aktif olarak tanıttığını ve geliştirilmesine katkıda bulunduğunu da belirtmişti.

TURKSİD Ukrayna Başkanı İsmet Yüksel, TURKSİD Ukrayna olarak projeye destek verdiklerini ifade etti. Yüksel geçen ay Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere'yi ziyaret etmiş, Büyükelçiliğin, resmi adresinden yapılan açıklamada, "TURKSİD'in Ukrayna temsilcisi İsmet Yüksel'e ziyareti için teşekkür ediyoruz. Ukrayna'da organize sanayi bölgeleri kurulması dahil üzerinde çalıştığı projelerde TURKSİD'i destekliyor, başarılarının devamını diliyoruz." denilmişti.

İsmail Hacıoğlu
Mariupol
Organize sanayi bölgesi
osb
Ukrayna

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar