Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed'den Türkiye'ye övgü

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Malezyalı gençlere Türkiye'ye gidip kendilerini geliştirmeleri konusunda önemli tavsiyelere bulunurken Türk halkı ile ilgili önemli birtakım açıklamalarda bulundu.

Kurultay

Malezya Başbakanından Türkiye'ye övgü

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Malezyalı gençlere Türkiye'ye gidip kendilerini geliştirmeleri, daha sonra ise yurda tecrübeli bir şekilde dönmeleri tavsiyesinde bulunurken Türk halkını öven birtakım açıklamalarda bulundu.

Geçen günlerde  Türkiye'yi ziyaret eden Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, Malezya'nın Melakka eyaletinde düzenlenen Ulusal  Gün Kutlamaları açılışında Malezyalı öğrencilere seslenişte bulundu.

Türkiye'deki gelişmelerin Malezya'dan daha iyi olduğunu ve bunun Türk halkının çalışkanlığına bağlayan Mahathir, "Türkler kadar bilgiye susuz olun. Genç Malezyalılar Türkiye'ye gitmeli. Türk dilini öğrenmeli. 10 yıl orada çalışmalı. Döndüklerinde Türkiye'den getirecekleri ile Malezya'da değişiklikler olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Mahathir, "İçimizde bu hayat tarzını takip edenler var. Eğer Batı'nın değerlerini taklit edersek yeniden sömürge haline geliriz. Doğu'nun sahip olduğu değerlerle gurur duyun." açıklamalarında bulundu.

"BENCE 100 YIL İÇİNDE MİLLETLER YOK OLACAK"

Eşcinsel yaşam tarzının yükselmesinin nedenini, batı özgürlüklerinin yanlış yorumlanmasının bir sonucu olduğunu belirten  Mahathir, "Erkekler erkeklerle evleniyor Kadınlar kadınlarla Nasıl çocuk olabilir? Bunu yaparlarsa, bence 100 yıl içinde milletler yok olacak. Çünkü çocukları olmayacak" dedi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar