Macaristan'ın tercihi Türk zırhlısı Ejder Yalçın oldu

Macaristan, ordusunun teknolojik olanaklarını artırmak amacıyla arayışlarını sürdürürken zırhlı muharebe aracı Ejder Yalçın'ı tercih etti. Macaristan'ın bir süredir ordusunun teknolojik imkanlarını arttırmak için arayışta olduğu biliniyordu.

Kurultay

Macaristan'ın tercihi Türk zırhlısı...

Türk savunma sanayisinin zırhlı kara zırhlı araçlarını seçen ülkelere böylece bir yenisi eklendi. 
Sovyetler Birliği dönemindeki araç ve teçhizatları Batı sistemleriyle değiştirmek için faaliyetler yürüten Macaristan, tercihini Ejder Yalçın'dan yana yaptı.

EJDER YALÇIN'I TERCİH EDEN DÜNYADA 6'NCI, İLK AB ÜLKESİ

Güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Ejder Yalçın'ı tercih eden Macaristan, dünyadaki 6'ncı, Avrupa Birliği'ndeki ilk ülke oldu.

Ejder Yalçın, mayıs ayında Macaristan Savunma Kuvvetlerinin, envanterindeki ve tedarik sürecindeki araçları sergilediği "Ulusal Savunma Günü" etkinliklerine, Yörük 4×4 hafif zırhlı aracı ile katıldı.

YÜKSEK HAREKET VE KORUMA KABİLİYETİ

Askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskun mahal ve kırsal alanlar dahil her türlü bölge ve arazi şartlarında harekat ihtiyaçlarına karşılamak üzere geliştirilen Ejder Yalçın, yüksek hareket ve koruma kabiliyetlerine sahip bir araç.Harekat sahasında kendini ve özgünlüğü kanıtlamış olarak görev yapıyor.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar