Kuzey Makedonya Devlet Başkanı Pendarovski, teşekkürler Türkiye

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye'ye teşekkürlerini ileten bir mesaj yayımladı.

Kurultay

Kuzey Makedonya'dan Türkiye'ye teşekkür

Pendarovski, sosyal medya hesabından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğrafını paylaşarak, "Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi, NATO'ya üyeliğimizin Katılım Protokolünü onayladı. NATO üyeliğimize sürekli destek ve yardım için Türkiye'ye teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.
Ayrıca Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas ve Türk Hareket Partisi (THP) Genel Başkanı Enes İbrahim'de protokolün onaylanması ile ilgili sosyal medya hesabından birer mesaj yayımladılar.
İlyas, yayımladığı mesajda "Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul toplantısında ülkemiz Kuzey Makedonya'nın NATO üyelik protokolünün onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun teklifini kabul etti. Ülkemiz Kuzey Makedonya Cumhuriyetine ve Balkanların barış ve istikrarına anavatanımızın kayıtsız şartsız ve samimi desteği her zaman olduğu gibi bugün de kanıtlandı. Bu noktada anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile köprü vazifesi gören soydaşımızın değeri daha iyi anlaşılacağını umuyor kararın ülkemize ve bölgemize hayırlara vesile olmasını dilerim. Bu yasanın onaylanmasını sağlayan başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop'a ve TBMM'ye teşekkürlerimizi sunarım" ifadelerini kaydetti.
Başkan İbrahim ise "9 Mayıs 2019 tarihinde başlayan süreç bugün itibariyle tamamlandı. Ülkemizin NATO üyeliğine ilişkin protokol bugün itibariyle TBMM'den geçti. Teşekkürler Türkiye" mesajını yayımladı.

 

Haberin Kaynağı: TımeBalkan

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar