Kurt-Ar iyilik yarışması: Örnek bir sosyal sorumluluk projesi

Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneği, insan hayatına dokunan örnek projelerine bir yenisini daha ekledi.

Kurultay

Kurt-Ar'dan iyilik yarışması

Kurt-Ar İyilik Yarışması (K.İ.Y.) ile fidan dikiminden, şehit kabirlerini ziyaret etmeye; sokak hayvanlarını yardım etmekten, kağıt toplayıcılarının yüzünü güldürmeye pek çok çeşitli görevi kapsayan bir etkinlik hayata geçirildi.

İyilik yarışmasına katılmak isteyenler, Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneğine iletişim kanalları yoluyla ulaşıyor. Dernek bünyesinde oluşturulan yarışma ekibi tarafından kendilerine bir "KİY kodu" verilen katılımcılar, belli bir sürede tamamlamak üzere görevlerine ulaşmış oluyor.

Kurt-Ar İyilik Yarışması'nda şimdiye kadar; fidan dikme, bir yaşlıya yardım etme, sokak hayvanlarını sürekli olarak besleme, doğal ortamlar ile çevre ve ortam temizliği, şehit kabirlerini ziyaret ve şehit aileleriyle görüşme ile şehit hakkında bilgi toplama ve bir kağıt toplayıcısının veya bir ayakkabı boyacısının yüzünü güldürme görevleri tamamlandı.

İyilik yarışmasına katılan kişiler, kendilerine gelen görevleri başarıyla yerine getirdiklerine dair ispat fotoğraflarını, yarışma ekibine gönderiyor.

Görevleri başarıyla tamamlayan yarışmacılar ise, bir sonraki aşamaya geçiyor.

İyilik yarışması, Türkiye çapında pek çok katılımcı ile çeşitli sosyal sorumluluk projelerini içeren yeni görevlerle devam ediyor.

Haberin Kaynağı: Kırım Haber Ajansı

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar