Kovid-19 testlerinde gizlenebilen yeni bir mutasyon tespit edildi!

Finlandiya’da, PCR testlerinde görülmeme ihtimali olan yeni bir mutasyon keşfedildi. Finlandiya’nın Helsinki laboratuvarlarında Kovid-19’un daha önce rastlanmayan, benzersiz bir mutasyonunun tespit edildiği açıklandı. “Fin-796H” adı verilen mutasyona uğramış Kovid-19 tipinin, daha önce İngiltere’de ve Güney Afrika’da görülen mutasyonlarla bazı özellikleri paylaştığı ancak tümüyle yeni bir genetik kombinasyona sahip olduğu bildirildi.

Kurultay

Kovid-19 testlerinde gizlenebilen yeni bir mutasyon tespit edildi!

Koronavirüs bir kez daha mutasyona uğradı ve gizlenebilir özelliği ortaya çıktı. Finlandiya'da daha önce benzeri görülmemiş bir koronavirüs mutasyonuna rastlandı. Mutasyonlu virüsün PCR testlerinde görülmeme ihtimalinin bulunduğu aktarıldı.

PCR TESTLERİNDE GİZLENEBİLİYOR!

Finlandiyalı bilim insanları, henüz yapısı bilinmeyen mutasyonlu virüsün, PCR testlerinden gizlenebileceği uyarısı yaptı. Finlandiya'da tespit edilen ve "Fin-796H" adı verilen mutasyona uğramış Kovid-19 tipinin tamamen farklı bir genetik kombinasyonuna sahip olduğu belirtilirken, virüsün, koronavirüs vaka oranı düşük Finlandiya'ya yurt dışından geldiği öngörülüyor.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar