Kosova'da yeni bir Türk partisi kuruluyor!

Kosova'da bir Türk partisi daha kuruluyor.

Kurultay

Kosova'da yeni bir Türk partisi kuruluyor!

Ertan Simitçi, hakkında açılan yolsuzluk davasının ardından Prizren Belediyesi Ekonomi ve Maliye Müdürlüğünden istifa etti. Simitçi, Yaşanan son olaylar ve KDTP Genel Kurul süreci sonrasında yaşanan siyasi krizler hakkında, sosyal medya üzerinden görüntülü açıklama yaptı. Simitçi, siyasi kariyerine kuracağı yeni bir Türk partisiyle devam edeceğini duyurdu.

Ayrıca Simitçi, Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) üyeliği ve parti görevlerinden istifa ettiğini de bu açıklamada duyurdu. Simitçi, yeni parti çalışmalarına 2020 yılının Şubat ayında başlayacağını bildirdi.

Simitçi görüntülü açıklamasında, Prizren Belediyesi Ekonomi ve Maliye Müdürlüğünden istifa etmesiyle Belediye Başkanı Mytaher Haskuka ile yaptığı görüşmede, ilk duruşmaya kadar eski Belediye Başkanına karşı dava açılmadığı takdirde tekrar görevine geri dönmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Simitçi, kendisine karşı kirli oyunlar oynandığını ve artık ileriye bakılması gerektiğini kaydetti.

Simitçi, partinin yanlış kararlar alarak toplumu böldüğünü, kendisinin de parti dışında bırakıldığını ve hakkında başlatılan karalama kampanyası nedeniyle KDTP'den istifa ettiğini söyledi. Bunun üzerine Simitçi, siyasi kariyerine kuracağı yeni bir Türk partisiyle devam edeceğini açıkladı.

 

Kayank: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar