Koronavirüs nedeniyle ailelerine kavuşamayan bebekler, Kıyiv'de bir otelde tutuluyor

Ukrayna'da yabancı vatandaşlar için taşıyıcı anneler tarafından dünyaya getirilen ve koronavirüs salgını nedeniyle ailelerine kavuşamayan 46 bebek bir otelde tutuluyor.

Kurultay

Koronavirüs nedeniyle ailelerine kavuşamayan bebekler, Kıyiv'de bir otelde tutuluyor

Kıyiv'de faaliyet gösteren BioTex Üreme Sağlığı Merkezi, müşterileri olan ABD, İtalya, İspanya, İngiltere, Çin, Fransa, Almanya ve diğer ülke vatandaşları için yeni doğan bebeklerin sağlıklarının yerinde ve doktorların gözetimi altına tutulduğunu gösteren bir video yayınladı.

46 BEBEK KIYİV'DE BİR OTELDE TUTULUYOR

Bebeklerin Kıyiv'deki Venedikt otelinde tutulduğu belirtiliyor. Öte yandan yayınlanan videoda, 46 bebeğin bir odada tutulduğu görülüyor. 

Ukrayna Parlamentosu İnsan Hakları Yetkilisi (Ombudsman) Lyudmila Denisova, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ukrayna bir kez daha taşıyıcı annelerin doğurduğu çocukların haklarının korunması ile ilgili skandalların merkezine yerleşti." ifadelerini kullandı.

İnternette yerleştirilen videonun ilgili sağlık merkezinin taşıyıcı annelik hizmetlerini sistematik olarak sağladığını gösterdiğini belirten Denisova, taşıyıcı anneliği derhal çözülmesi gereken bir sorun olarak nitelendirdi. İnsan Hakları Yetkilisi Denisova, taşıyıcı annelik hizmetinin, doğan çocukların haklarının ihlal edilmesine yol açabileceğini kaydetti. Ayrıca Denisova, taşıyıcı annelik hizmetine yönelik yasanın, sadece Ukrayna vatandaşlarını kapsayacak şekilde değiştirilmesi çağrısında bulundu.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar