Koray Aydın'dan MHP'den ihraç edilen Ümit Özdağ'a destek

MHP Genel Başkanı aday olduğu için ve Başkanlık sistemine 5 milletvekili ile “ret” oyu vereceğini açıkladığı için ihraç edilen Ümit Özdağ'a, Genel Başkanlığa aday olan bir başka isisim Koray Aydın'dan da destek geldi.

Kurultay

Koray Aydın'dan Ümit Özdağ'a destek

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 5 milletvekili ile birlikte Başkanlık sistemine 'hayır' diyeceklerini açıklayan ve partiden ihraç edilen MHP Gaziantep Milletvekili ve Genel Başkan Başkan Prof. Dr. Ümit Özdağ'a bir destek de Genel Başkan adayı Koray Aydın'dan geldi.

Özdağ'ın partiden ihraç edilmesine sert tepki gösteren  Aydın, "MHP Gaziantep Milletvekilimiz ve MYK Üyemiz Sayın Ümit Özdağ'ın partimizden İhracı son derece üzücüdür" ifadelerini kullandı.

Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'ın ihracına tepki göstereren Koray Aydın'ın açıklaması şöyle;

"Siyaset; insan kaybetme değil kazanma, hoşgörme, hazmetme ve nihayet; ortak akıl, ortak gönül ve ortak çalışmayla başarma sanatıdır. Milli varlığımız tehdit altındayken,MHP ve Ülkücü Hareket tek bir ferdini dahi kaybetmemeli. Zaman; ülkede birlik, ülküde birlik zamanıdır.

Ülkemiz kritik bir süreçten geçerken, MHP Gaziantep Milletvekilimiz ve MYK Üyemiz Sayın Ümit Özdağ'ın partimizden İhracı son derece üzücüdür.

Başkanlık/Partili Cumhurbaşkanı teklifi görüşmeleri öncesinde Milletvekili düzeyindeki bu ihracın partimize zararı daha fazla olmuştur.

Sayın Özdağ'ın ihracı Müşterek Disiplin Kurulu'ndan dönmeli, yargı yoluna gerek kalmamalıdır.
Güçlü MHP, daha fazla demokrasi ile mümkündür."

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar