KKTC'de Kazakistanlı ve Özbekistanlı sanatçıların resim sergisi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Özbekistanlı ve Kazakistanlı ressamların eserlerinin sergilendiği 3 ayrı resim sergisi açıldı.

Kurultay

KKTC'de Kazakistanlı ve Özbekistanlı sanatçıların resim sergisi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)'nde Özbekistanlı ve Kazakistanlı ressamların eserlerinin sergilendiği 3 ayrı resim sergisi, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu tarafından açıldı.

Kazakistanlı 5 ressam ile Özbekistanlı 4 ressam tarafından Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için ayrı ayrı özel olarak hazırlanan "Özbekistan Sanatçıları Sergisi" ve "Kazakistan Sanatçıları Sergisi"nde toplam 70 eser yer aldı.

Kazakistanlı Ressam Orazbek Yessenbayev'in kişisel sergisi de 70 eserinden oluşuyor.
Serginin açılışında Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Özbekistanlı Sanatçılar adına Ortikboy Kazakov, Kazakistanlı Sanatçılar adına Andrey Orazbayev, kişisel sergisi açılan Kazakistanlı Sanatçı Orazbek Yessenbayev ile Milli eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu'nun konuşmalarına yer verildi.

Sergiler 11 Eylül 2019 tarihine kadar hafta içi 08.00-16.00 saatleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonu'nda ziyarete açık olacak.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar