Kırımoğlu ve KTMM üyelerinin katılımıyla DQTK İdare Heyeti toplantısı yapıldı

Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi üyelerinin katılımıyla Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) İdare Heyeti toplantısı yapıldı. Çevrimiçi toplantıda, 2021 yılında yapılacak faaliyetler hakkında istişarede bulunuldu.

Kurultay

Kırımoğlu ve KTMM üyelerinin katılımıyla DQTK İdare Heyeti toplantısı yapıldı

Kırım Tatar halkının en yetkili temsil organı Kırım Tatar Millî Meclisi (KTMM) ve diasporada yaşayan Kırım Tatarlarının temsil edildiği Dünya Kırım Tatar Kongresinin (DQTK) İdare Heyeti bugün video konferans aracılığıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Kırım Tatarlarının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov'un da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, 2021 yılında yapılması düşünülen faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Dünya Kırım Tatar Kongresinin (DQTK) Genel Sekreteri Namık Kemal Bayar, Facebooküzerinden yaptığı paylaşımla toplantıya ilişkin şunları kaydetti:

"Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) İdare Heyeti toplantısı yapıldı. Toplantı, yolbaşçımız Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ve Kırım Tatar Milli Meclisi üyelerinin iştiraki ile gerçekleşti. Toplantıda 2021 yılında yapılacak faaliyetler hakkında istişarede bulunuldu."

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar