Kırımoğlu, Mevlüt Çavuşoğlu ve Hulusi Akar ile görüştü

Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi. Akar ve Çavuşoğlu, Ukraynalı mevkidaşları ile yapılacak toplantı ve bir dizi görüşme kapsamında başkent Kıyiv’e geldi.

Kurultay

Kırımoğlu, Mevlüt Çavuşoğlu ve Hulusi Akar ile görüştü

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri ve Milli Savunma Bakanları, Ukrayna'da mevkidaşları ile 2+2 formatında gerçekleşecek toplantı için geldikleri Kıyiv'de, Kırım Tatar halkının temsilcileri ile görüştü. Dün sabah gerçekleşen görüşmede; Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı, Ukrayna Milletvekili Ahtem Çiygöz ve Ukrayna Milletvekili, Türkiye-Ukrayna Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Rüstem Umerov katıldı.

Bakanların Ukrayna ziyareti kapsamındaki görüşmede, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve Türkiye'nin Kıyiv (Kiev) Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere de yer aldı.

ÇAVUŞOĞLU: KIRIM TATAR TÜRK KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görüşmeye ilişkin, "Ukrayna ziyaretimizde ilk olarak Kırım Tatarlarının Lideri Mustafa Kırımoğlu, Dışişleri Bakanı Birinci Yardımcısı Emine Ceppar, milletvekilleri Rüstem Umerov ve Ahtem Çiygöz'le görüştük. Kırım'ın yasadışı ilhakını tanımayacağız. Kırım Tatar Türk kardeşlerimizin daima yanındayız." ifadelerini kullandı.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar