Kırımoğlu, İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'a hayırlı yaşlar diledi

İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, doğum günü dolayısıyla, aralarında Kırım Tatarlarının milli lideri Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu ile Ukrayna-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Eşbaşkanı, Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov‘un da olduğu Ukrayna Parlamentosundan aldığı özel bir videoyu paylaştı. Kırımoğlu, videodaki kutlama mesajında yakın zamanda Türkiye’ye gelerek şahsen de kutlama dileklerinde bulundu.

Kurultay

Kırımoğlu, İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'a hayırlı yaşlar diledi

İyi Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, 5 Şubat'taki doğum gününe özel Ukrayna Parlamentosu üyelerinin hazırladığı videoyu paylaştı. Söz konusu videoda yer alan Kırım Tatarlarının milli lideri Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu, Ukrayna-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Eşbaşkanı, Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, Ukrayna Milletvekili Ludmila Marçenko (Lyudmila Marchenko), Türkiye-Ukrayna Dostluk Grup Eş Başkanı Roman Grişuk (Grishuk), Türkkan'a hayırlı yaşlar dileyerek, Türkiye'ye yakın zamanda gelme dileklerini ve şahsen kutlama dileklerini paylaştı.

Türkkan ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Ukrayna Parlamentosundan gelen çok özel bir doğum günü sürpriziydi. Kırım Tatarlarının efsanevi lideri Mustafa Cemiloğlu, Türk dostu milletvekili Lyudmila Marchenko, Türkiye-Ukrayna Dostluk Grup Eş Başkanı Roman Grishuk, Kırım davasının yılmaz neferi Milletvekili Rüstem Ömerov"

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar