Kırım Tatarlarına, sarışın savcıdan adi iftira: Hizb-ut Tahrir bağlantılı teröristler

Kırım'ın işgalci Rus yönetimi, Kırım Tatarlarına yönelik baskı ve yıldırma politikasına devam ediyor. Tatarlar şimdi de Hizb-ut Tahrir" terör örgütü üyesi olmakla suçlanarak, tutuklanıyor. Putin'i arkasında kapı gibi hisseden savcı Nataşa, adeta terör estiriyor.

Kurultay

Nataşa, Kırım'da terör estiriyor!

İşgal edilen Kırım'ın sözde savcısı Natalya Poklonskaya, 11 Mayıs tarihinde Rusya Ceza Kanununun 205.5. maddesi 2. fıkrası (terör örgütüne üye olama)  gereğince Bahçesaray'da ikamet eden üç vatandaşa karşı dava açıldığını bildirerek, "Gözaltına alınan kişilerden birinin, terör örgütünün yerel kolunun yöneticisi olduğunu, Bahçesaray'da gizli anayasa karşıtı faaliyetlerde bulunarak halk arasında propaganda çalışmalarını yürüttüğünü ve gizli toplantıları organize ederek insanları terör örgütünün faaliyetine katılmaya ikna ettiğini tespit ettik" diye açıklama yaptı.

Poklonskaya Kırım Tatar Milli Meclisi ile Hizb-ut Tahrir örgütü arasında dostça ilişkilerin olduğunu iddia ederek, "Hizb-ut Tahrir temsilcileri medyada Kırım Meclisine destek veriyor" açıklamasını yaptı.

2014 yılında Rusya'nın Ukrayna krizinden sonra işgal ettiği bölge artık eskimiş KGB yöntemi ile idare edilen bir yer ve tarihin o bölgede bıraktığı maddi ve manevi mirasını kaybettiği coğrafya haline geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin himayeli adına 'savcı' denilen bu kağıttan kaplan, Kırım Tatarlarını aşağılayarak terörist ilan ediyor. Bu da azmış gibi üzerine Tatarların hanelerine baskın yapılması için Rusya Federal Güvenlik Servisine (FSB) görevlilerine izin verip, Müslüman Türk insanımızın mahremini ayaklar altına aldırıyor.. Tatarlarına  yönelik baskıların artarak devam ettiği Kırım'da FSB görevlileri, Hizb-ut Tahrir örgütü ile ilişkisi olduğu şüphesiyle birçok kişinin evinde aramalara devam etmektedir.

SAVCI NATAŞA TERÖRÜ

Yapılan aramalar sırasında birçok kişi gözaltına alınırken, bunların bir kısmı aynı gün serbest bırakılsa da, bir kısmı mahkemeye çıkarılarak tutuklanıyor. Şu an Hizb-ut Tahrir örgütüne katıldıkları şüphesiyle Akmescit (Simferopol) cezaevinde 11 Kırım Tatarı tutuklu bulunuyor.

Rus savcı Poklonskaya, Kırım'da terör estirirken, Türkün güzel yurdunda her türlü ahlaksızlığa ve şiddete maruz kalan Türklerin artık boyunlarını bükerek yaşadıkları bölge konumuna geldi.

PUTİN'İN HAREMİ 

Kırım'ın Rusya'ya bağlanması sürecinde ünlenen 'Başsavcı' Natalia Poklonskaya, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Tümgeneral yapıldı. Kısa olarak arz-talep dengesi çok önemli. Adına destanlar yazılmış Putin'in hareminde yer almak kolay olmamakla beraber ve Kırım Tatarlarına yapılan bu baskı ve ucuz yöntemler boşuna değil; savcı Nataşa, haremde kendi yerini garanti altına alma yarışı içindedir. Yapılanlar ve azm ettirilenlere bakılınca fazla söze gerek kalmıyor...

Hiç bir hukuki dayanağı olmayan bu insanlık dışı yaptırımlara, ancak bu şekilde kılıf uydurula bilinirdi. Kırım Tatarlarının, Hizb-ut Tahrir örgütüyle ne geçmişte ne de bu gün hiçbir yakınlık ilişkileri olmamıştır. O coğrafyada yaşayanlar Hizb-ut Tahrir'in ne olduğunu bile bilmezler ve kalkıp Kırım Tatarlarını bu şekilde suçlamak abesle iştigal, absürtdür.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar